KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17388492

nr 1738 8492

Lech Rzewuski

(1941-2004), Sverige

Signerad, daterad 81/350 - 81, "Modern symfoni". Blandteknik, bildmått: 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm

Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.

Utrop:

500 kr

måndag 10 november 2025
kl 20:42:47

Lech Rzewuski

Läs mer om Lech Rzewuski