KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17388492
nr 1738 8492
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
Signerad, daterad 81/350 - 81, "Modern symfoni". Blandteknik, bildmått: 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Utrop:
500 kr
måndag 10 november 2025
kl 20:42:47
Lech Rzewuski
Läs mer om Lech Rzewuski